مسئولین اختراعات بی‌نظیر و بدون رابطه را نمی‌بینند | بلاگ

مسئولین اختراعات بی‌نظیر و بدون رابطه را نمی‌بینند

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

زهرا شیخ مرتضی یکی از مخترعین جوانی است که به فعالیت در کشور خود علاقه‌ی ویژه‌ای دارد، او به‌تازگی دستگاه تولید برقی را اختراع کرده است که به گفته‌ی خودش کسی تاب حال در دنیا به آن دست نیافته است و این دستگاه برای تمامی دنیا یک نیاز است.

 
این مخترع جوان در گفتگو با رویداد۲۴، با بیان کلیاتی از دستگاه اختراع شده‌اش گفت: این دستگاه با ابعاد بسیار کوچکی در حدود یک جعبه دستمال‌کاغذی تولید شده است و از نگاه من یکی از مهم‌ترین فوایدش این است که هیچ زمانی نیاز به احیا ندارد و فرد می‌تواند یکی از آن را خریداری کند و در منزل از آن استفاده کند.
 
او ادامه داد: این دستگاه همانند سه‌راهی‌هایی که امروزه همه‌ی مردم در منازل و دفاتر کار خود دارند هست، تنها با این تفاوت که در آن‌یک سوخت هوازی به‌کاررفته است که حدود 3 الی 4 آمپر برق تولید می‌کند و داخل مداری می‌رود که توسط خودمان طراحی شده است، بعدازاین مرحله دستگاه قدرت آمپر و ولتاژ را بالا می‌برد و همانند برق شهری یعنی 220 ولت و 12 آمپر مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 
شیخ مرتضی در پاسخ به این سؤال که فواید این دستگاه برای مردم و یا کشور چیست، بیان کرد: با استفاده مردم از این دستگاه، کابل‌های برق از دور خارج شده و دیگر مورد استفاده قرار نمی‌گیرند و ما بارها و بارها شنیده‌ایم که گفته‌اند هر فردی که کابل‌های برق را جمع کند ادیسون دوم است؛ علاوه براین نکته، برقی که با این دستگاه در اختیار مردم قرار می‌گیرد کاملاً رایگان است و فرد، برقِ چندین سال منزل خود را تنها با هزینه‌ی خرید تعدادی از این دستگاه‌ها تأمین می‌کند، بنابراین فکرمیکنم تنها همین دو عامل خود به‌تنهایی دلیل محکمی برای سودمندی این دستگاه خواهند بود.
 
او تأکید کرد: در این دستگاه هیچ انرژی خورشیدی نیز به کار نرفته است که صبح انرژی دریافت کند و شب‌کار کند، هیچ‌گونه باتری دیگری نیز در آن مورد استفاده قرار نگرفته است و تنها خودِ دستگاه برق را تولید می‌کند و می‌تواند 24 ساعته کار کند.
 
این مخترع جوان با تأکید بر اینکه نزدیک به سه سال است که من و همسرم بر روی این موضوع شبانه‌روز فعالیت می‌کنیم و تمام اموال خود را در این راه خرج کردیم آن، بیان کرد: بعدازاین مدت طولانی و هزینه‌های بزرگ، این دستگاه امروز به ثمر نشسته است و ما نزدیک به 9 ماه است که به دنبال یک اسپانسر، شرکت و یا مسئولی هستیم که از دستگاهی حمایت کند که به نفع کشور و مردم است.
 
او افزود: با محاسبه‌ای که انجام شده است حداقل هزینه‌ی تولید این دستگاه 17 هزار تومان هست اما اینکه فروشنده چه قیمتی برای آن در نظر خواهد گرفت را نمی‌توان پیش‌بینی کرد؛ اما درنهایت باید گفت که خرید این دستگاه به نفع هر فردی خواهد بود.
...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : سه شنبه 18 آبان 1395 ساعت: 13:15