تامین نیمی از برق استرالیا با انرژی خورشیدی | بلاگ

تامین نیمی از برق استرالیا با انرژی خورشیدی

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب


 

مردم استرالیا با استفاده از پنل‌های سقفی خورشیدی، بخش زیادی از برق مورد نیاز خود را تأمین می‌کنند.

به گزارش زیست آنلاین،  در طی هفته‌های گذشته، تقاضای برق در جنوب استرالیا کمترین میزان بود؛ چرا که سیستم‌های سقفی انرژی خورشیدی، بخش زیادی از برق را تأمین کرده بودند. این دومین هفته‌ی متوالی بود که این ناحیه، رکورد کمینه‌ی تقاضا برای برق را می‌شکست.

جنوب استرالیا برای دومین هفته‌ی متوالی، رکورد کمترین میزان تقاضا برای برق را ثبت کرد. کاهش میزان تقاضا به سبب استفاده‌ی اهالی از پنل‌های سقفی خورشیدی بود. 

اکنون بهار در استرالیا فرا رسیده و دمای هوا مناسب است؛ بنابراین نیازی به استفاده از دستگاه‌های تهویه‌ی هوا نیست. از سوی دیگر، خروجی پنل‌های سقفی خورشیدی هم بیشینه و در حدود ۷۰۰ مگاوات است و این دو عامل در کنار هم به ثبت رکورد این دو هفته منجر شده است.

این اعداد جدید نشان می‌دهند که بیش از۸ . ۴۷ درصد نیاز به برق در جنوب استرالیا، توسط پنل‌های سقفی خورشیدی تأمین می‌شود. این اعداد، بهترین رکورد ثبت‌شده در سراسر جهان هستند.

اپراتور بازار انرژی استرالیا (A) تخمین می‌زند که تا سال ۲۰۱۹ تقاضای برق به میزان بسیار کم ۳۵۴ مگاوات خواهد رسید. تقاضای برق تا ده سال پس از این تاریخ به صفر خواهد رسید. این پیش‌بینی‌ها در غرب استرالیا هم همین مقدار است.

قیمت‌ها همراه با تقاضا کاهش می‌یابند. اپراتور بازار انرژی استرالیا در تلاش است تا روش‌ها و طرز فکر‌ها را هم به‌سوی این واقعیت جدید، تغییر مسیر دهد. به‌عنوان مثال، جنوب استرالیا از نخستین مناطقی است که میانه‌ی روز را به‌عنوان زمانی از روز که تقاضا کمترین مقدار است، تشخیص داد.

دیگر کشور‌ها در سراسر جهان، رکوردهای مخصوص خود را ثبت می‌کنند. بریتانیا در حدود یک‌سوم انرژی مورد نیاز خود را از منابع انرژی تجدید پذیر تأمین می‌کند. چین هم از منابع انرژی تجدیدپذیر برق تولید می‌کند و در تمام طول سال، گام‌های بلندی برمی‌دارد.

به گزارش خبر آنلاین، دولت آمریکا از این ابتکارات فراگیر حمایت نمی‌کند؛ اما افراد و ایالت‌هایی مانند کالیفرنیا، رکوردهای جدیدی در این زمینه ثبت می‌کنند. این روند متوقف نخواهد شد و نوعی سرمایه‌گذاری بلندمدت هوشمندانه محسوب می‌شود.


برچسب‌ها: تامین برق, استرالیا, برق خورشیدی, پنل سقفیاسترالیا,خورشیدی,...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : چهارشنبه 3 آبان 1396 ساعت: 23:01