صدور ۴۶ موافقت اصولی راه اندازی نیروگاه‌های تجدید پذیر در سیستان و بلوچستان | بلاگ

صدور ۴۶ موافقت اصولی راه اندازی نیروگاه‌های تجدید پذیر در سیستان و بلوچستان

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب


 

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری سیستان و بلوچستان گفت: ۴۶ فقره موافقت اصولی در ۲ سال اخیر توسط سازمان انرژی‌های نو ایران برای شرکت‌های فعال در زمینه تولید انرژی‌های تجدید پذیر در این استان صادر شده است.

به گزارش زیست آنلاین، ماندانا زنگنه  اظهار داشت: ۲۶ مجوز صادر شده در زمینه انرژی بادی، ۱۹ مجوز خورشیدی و یک مورد نیز برقی آبی است.

وی ادامه داد: سه زون انرژی شامل میل نادر و رامشار در شمال استان برای انرژی بادی به ترتیب به گستره ۱۰ هزار هکتار و ۱۵۰ هکتار و محدوده گراغه زاهدان با گستره هزار هکتار برای انرژی خورشیدی مشخص شده است.

وی افزود: مشخص شدن این زون‌های انرژی فرصت مناسبی برای سرمایه گذاران است به طوری که استعلامات به راحتی انجام می‌شود و واگذاری زمین در این مناطق بلامانع است.

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری سیستان و بلوچستان تاکید کرد: این استان با توجه به موقعیت جغرافیایی و ژئوپلیتیک خاص خود در راستای استفاده از انرژی باد و خورشید در تامین نیازهای اساسی و زیر بنایی کشور اهمیت بسیار دارد.

زنگنه افزود: مطالعات نشان داده است که تمام نواحی سیستان و بلوچستان برای استفاده از انرژی خورشیدی و منطقه فلات سیستان برای استفاده از انرژی بادی از ظرفیت و توانمندی قابل توجهی در سطح کشور برخوردار است.

وی از نصب نیروگاه خانگی برای ۶۰ خانوار روستای قرقری هیرمند واقع در شمال سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: نصب این نیروگاه‌ها با همکاری استانداری، سپاه، پست بانک و دفتر امور روستایی از ۶ ماه قبل با ارائه تسهیلات ۱۰۰ میلیون ریالی بلاعوض سپاه و ۱۵۰ میلیون ریالی پست بانک با سود کم در منطقه آغاز شده است.

به گزارش ایرنا، وی ادامه داد: مقرر شده است در یک بازه زمانی چند ساله بر روی منازل هزار و ۶۰۰ خانوار روستایی سیستان و بلوچستان نیروگاه خورشیدی نصب شود.


برچسب‌ها: موافقت اصولی, بلوچستان, احداث, نیروگاه, خورشیدینیروگاههای,بلوچستان,...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : سه شنبه 9 آبان 1396 ساعت: 18:50